Atribuită Cumpărare directă

Traducerea din limba engleza in limba română a studiului de cercetare „A task for Sisyphus Why Europe’s Roma Policies Fail”, scrisă de autorul de etnie romă Rostaș Iulius. Traducerea trebuie sa respecte paragrafele și specificațiile tehnice așa cum sunt prevăzute în varianta în limba engleză (font, diactritice, bold, italic, etc). De asemenea, traducatorul trebuie să țină legătura cu autorul pe tot parcursul traducerii, să transmită fiecare capitol tradus atât pe adresa de e-mail florentina.stan@cncr.gov.ro cât și a autorului RostasI@ceu.edu După conversațiile purtate cu autorul, firma se obligă să facă toate modificările cerute de către acesta. Traducerile vor fi fectuate exclusiv de către traducători autorizați de Ministerul Justiției. După finalizare, acestea sunt verificate de către un al doilea traducător. Documentele vor fi predate pe email în format editabil sau, la solicitarea clientului și în format autorizat (cu ștampila și semnătura traducătorului autorizat). Termen de predare a textului tradus: 21 zile de la aceptarea comenzii in SEAP. Daca in urma traducerii va rezulta un numar mai mic de pagini facturarea se va face pe numarul de pagini rezultat. In cazul in care numarul de pagin va fi mai mare de 290 facturarea se va face pe 290 pagini, intrucat nu putem depasi suma alocata.

Număr anunț
DA25083911
Autoritate contractantă
CENTRUL NATIONAL DE CULTURA A ROMILOR ROMANO KHER (CUI 15785599)
Furnizor / câștigător
SINCRON TRANSLATIONS SRL (CUI 16217260)
Cod CPV
79530000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.510 RON
Valoare atribuită
5.510 RON
Data publicării
19.02.2020 00:00
Data finalizării
20.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

5.510 RON

din 5.510 RON estimat