Atribuită Cumpărare directă

HEXID Dezinfectant pentru tegumente – Gata de utilizare Avizat de Ministerul Sanatatii : Nr. 2520BIO/01/12.24 Utilizare : Produsul HEXID se poate utiliza pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor prin frecare în unitatiile sanitare. Pentru utilizatori profesionali. Se foloseste ca atare, nediluat. Pentru dezinfectia igienica a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 30 secunde; procedura se repeta de doua ori (1 min). Pentru o dezinfectie chirurgicala a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 90 secunde; procedura se repeta de doua ori (3 min). Efect Biocid : Dezinfectie igienica dupa EN 1500, 3ml nediluat timp de 30 secunde de doua ori ; bactericid conform EN 13727 nediluat, 30 secunde ( Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus Hirae, Staphylococcus Aureus ). Levuricid conform EN 13624 , nediluat, timp de 30 secunde ( Candida Albicans ). Micobactericid si tuberculocid conform EN 14348, nediluat timp de 1min. ( Mycobacterium Terrae, Mycobacterium Aviae ). Virucid conform EN14476+A1 nediluat timp de 1min.( Adenovirus, Poliovirus, Murine Norovirus ). Dezinfectie chirurgicala conform EN 12791 ( efect imediat si sustinut la trei ore ), 3ml nediluat timp de 90 secunde, de doua ori . CLICHE - MANUSI, LATEX USOR PUDRATE, 200 BUC , MARIMI XS,S,M,L

Număr anunț
DA25098457
Autoritate contractantă
INSPECTORATUL TERITORIAL AL POLITIEI DE FRONTIERA ORADEA (CUI 4208528)
Furnizor / câștigător
BIZMED SRL (CUI 27647093)
Cod CPV
33141420-0
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
4.642,50 RON
Valoare atribuită
4.642,50 RON
Data publicării
21.02.2020 00:00
Data finalizării
24.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

4.642,50 RON

din 4.642,50 RON estimat