Atribuită Cumpărare directă

Pentru elaborarea strategiei de dezvoltare locală se porneste de la urmatoarele premise esențiale: • Existența unui document programatic pentru următoarea perioadă de programare a fondurilor structurale 2021-2027 este necesară în vederea exercitării funcției de planificare pe termen mediu și lung • Realizarea unei Strategii de Dezvoltare Locala pentru perioada 2021-2027 va avea ca rezultat stabilirea unor direcții generale de dezvoltare ale comunității, precum și identificarea unor proiecte de dezvoltare de interes strategic la nivelul întregii comunități care să poată fi realizate în exercițiul financiar european 2021-2027. OFERTA TEHNICĂ – Servicii de elaborare Strategie de Dezvoltare Locala 2021-2027 Metodologia de elaborare a Strategiei de Dezvoltare Locala presupune parcurgerea urmatoarelor etape: 1. Analiza – diagnostic a situației existente din punct de vedere socio - economic, al mediului și nivelului de echipare tehnică și socială a teritoriului acoperit 2. Organizarea consultărilor publice si structurarea nevoilor și a priorităților locale 3. Elaborarea strategiei de dezvoltare locală, a portofoliului de proiecte de dezvoltare precum si actualizarea portofoliului pe toata durata de valabilitate a strategiei. Durata necesară colectării datelor și informațiilor necesare, realizării Analizei diagnostic și elaborării Strategiei de dezvoltare locală este de 90 zile.

Număr anunț
DA25087409
Autoritate contractantă
Comuna Vladimirescu (CUI 3519615)
Furnizor / câștigător
RomActiv Business Consulting SRL (CUI 15203674)
Cod CPV
73220000-0
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
25.000 RON
Valoare atribuită
25.000 RON
Data publicării
20.02.2020 00:00
Data finalizării
21.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

25.000 RON

din 25.000 RON estimat