Atribuită
Cumpărare directă
Serviciile de asigurare pentru 9 bunuri imobile , metionate in anexa, constituite drept garantie imobiliara bancara pentru acordare credit se vor efectua în conformitate cu prevederile Legii nr 136/1995 privind asigurările şi reasigurările din România, cu modificările şi completările ulterioare, cu monitorizarea Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor din România; • Polita trebuie sa asigure, cel putin urmatoarele riscuri : incediu, trasnet, explozie, caderi de corpuri aeriene, furtună, grindină, inundaţii, scurgeri din sprinklere, coleziune cu autovehicule, boom sonic, prăbusire sau alunecare de teren, greutatea stratului de zapadă, avalansa de zapadă, cutremur de pamant, vandalism si avarie apă de conductă; • Poliţa de asigurare se va emite de Asigurator iar valabilitatea acesteia va fi pe perioada de 12 luni, incepand cu data de 28.02.2020; • Suma asigurata 10.345.800,00 lei. Poliţa de Asigurare pentru imobile, se va prezenta în limba română, în format scris în 2 (două) exemplare originale; • Polita se va cesiona in favoarea OTP BANK in limita sumei de 10.345.800,00 lei; • Poliţa de Asigurare trebuie să conţină cel putin următoarele informaţii: - Datele de identificare ale Asiguratorului; - Semnăt. şi ştampila acestuia; - Perioada asigurată; - Datele complete de identificare ale imobilelor asigurate; - Riscurile ce urmează a fi acoperite; - Beneficiarul Poliţei de Asigurare; - Valoarea asigurată; - Prima de asigurare; - Orice alte detalii pe care Asigurat.le consid. neces.
- Număr anunț
- DA25098617
- Autoritate contractantă
- C.N. POSTA ROMANA S.A. (CUI 427410)
- Furnizor / câștigător
- PROXIMUS BROKER DE ASIGURĂRI SRL (CUI 26305769)
- Cod CPV
- 66513200-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.724 RON
- Valoare atribuită
- 6.724 RON
- Data publicării
- 21.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 21.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.