Atribuită
Cumpărare directă
CNIN–S.A. este interesată să încheie o comandă-ctr, având ca obiect achiziţia unor servicii de mutare a echip de tăiat Polar.Echip. de tăiat Polar se află la etajul 1 al clădirii Hală Producție – Secția Imprimare Coli și trebuie mutat la parter, aceeași clădire, Secția Tipar Offset, de la sediul social al autorit contract, situat în B-dul Iuliu Maniu nr.244D, sector 6, București.Echip. este o mașină de tăiat tip Polar 92, având următ dim:Lungime=1,7m;Lățime 0,7m;Înălț=1,4m;Greut=2 tone÷2,5tone.Există posib de a fi montate inele de prindere pe echip ptr cârligele de ridic.Dimens ferest de la etaj de unde se coboară tilajul sunt:Lungime=5m;Înălțime=2,7m.Înălțimea de la care este coborât utilajul=aproximativ 10 m.Op. ec. care va executa mutarea echip trebuie să dețină următ:Macara cu braț telescopic care să ridice minim 10 tone, ungimea braț macaralei trebuie să fie de minim 20m;Șufe de prindere cu cabluri și macaragiu autorizat ISCIR pentru această operaț; O echipă de minim trei persoane specializ în dezinst și mutare a echip. (utilaj Polar), care să poziționeze utilajul la ieșirea prin fereastră și să-și asume răspund manevrării utilaj fără să apară incidente (loviri ale marginilor ferest datorită mutării utilaj,deteriorări ale fațadei, accidente de muncă, etc.).Term de prestare al serv de mutare a utilajului este de 10 de zile de la data semn comenzii de catre ambele parti ctr.Valab comenzii-ctr va fi de la data semn de către ambele părți si pana la indep tuturor oblig ctr.
- Număr anunț
- DA25017637
- Autoritate contractantă
- COMPANIA NATIONALA "IMPRIMERIA NATIONALA" S.A. (CUI 2779625)
- Furnizor / câștigător
- PRIMATEHNIC SERVICE SRL (CUI 14348324)
- Cod CPV
- 51500000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 11.712,75 RON
- Valoare atribuită
- 11.712,75 RON
- Data publicării
- 11.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 12.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.