Atribuită
Cumpărare directă
Microscop binocular B-159ALC Optika, 1000xDescrierea produsului Microscop binocular pentru aplicatii de rutina. Cadru turnat, ergonomic si cu stabilitate buna, pentru observarea prin iluminare transmisa. Magnificare maxima 1000x. Control automat al iluminarii. ALC (Automatic Light Control- Control Automat al iluminarii): Nivelul iluminarii este reglat de microscop pentru a fi mentinut la acelasi prag setat de catre utilizator, indiferent daca se modifica apertura diafragmei, alt obiectiv este ales sau daca opacitatea mostrei se schimba. Specificatii produs Producator Optika Tip Microscop Tip cap optic Binocular Iluminare Transmisa Magnificare maxima 1000x Iluminare Tipul sursei de lumina: LED alb, intensitatea luminii este controlata folosind butonul rotativ din stanga cadrului Putere LED: 1 W Temperatura de culoare: 6300 K Timpul mediu de functionare a LED-ului: aproximativ 50 000 ore Filtru de polarizare rotativ si basculant si filtru de analizare glisant Focalizare Microviza si macroviza coaxiale (gradate, 0,002 mm) Cap optic Binocular, inclinat la 30° si cu posibilitatea rotirii la 360° Ajustarea dioptriei pentru ocularul stang Reglare interpupilara 48-75 mm Moduri de observare Iluminare pe fond clar Platforma Dublu strat glisanta, dimensiuni de 125x116 mm, miscare pe X-Y de 76x30 mm Scala Vernier pe cele doua axe cu acuratetea de 0,1 mm Suport pentru mostra Turela Rotativa cu patru pozitii, rotatia se realizeaza prin rulmenti Lentile obiectiv Cu tuburi mecanice de lungim
- Număr anunț
- DA25098308
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE NEUROPSIHIATRIE CRAIOVA (CUI 12688940)
- Furnizor / câștigător
- AMEX IMPORT EXPORT SRL (CUI 5394950)
- Cod CPV
- 38634000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.100,84 RON
- Valoare atribuită
- 2.100,84 RON
- Data publicării
- 21.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 24.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.