Atribuită
Cumpărare directă
Respecta Ordinul nr. 261/2007 privind curatarea, dezinfectia si sterilizarea in unitatile sanitare Prezinta spectru larg de actiune : bactericid (SR EN 1040, SR EN 13727), fungicid (SR EN 1275, SR EN 13624), micobactericid (SR EN 14348) , virucid (Poliovirus si Adenovirus) , sporicid (Bacillus Subtilis). Produce efectul sterilizant (actiune asupra intregului spectru de actiune) in maxim 15 de minute. Prezinta o modalitate de dovedire a activarii solutiei de lucru (benzi de control). Este compatibil cu metoda manuala si automata de procesare. Este compatibil cu majoritatea tipurilor de material de sterilizat la rece (metal, sticla, plastic, cauciuc, echipament ); (instrumentar, endoscoape rigide si flexibile, fibroscoape, instrumentar laparoscopic si a altor dispozitive medicale termolabile ce nu pot fi autoclavate) Poate fi diluat cu apa de orice duritate sau temperatura Fara toxicitate pentru utilizator. Forma de prezentare: recipiente cu capacitate de maxim 1 kg /litri cu dozimetru pentru fiecare bidon. Perioada de garantie a produsului este minim un an din momentul livrari PTR. UPU VA ROG SA FACTURATI DIN CANTITATE COMANDATA 6 BUC
- Număr anunț
- DA25022712
- Autoritate contractantă
- Spitalul Judetean de Urgenta Miercurea Ciuc (CUI 4245305)
- Furnizor / câștigător
- UNIMEDIK IMPEX SRL (CUI 30410916)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 8.640 RON
- Valoare atribuită
- 8.640 RON
- Data publicării
- 11.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 12.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.