Atribuită Cumpărare directă

Audit financiar extern al proiectelor cu finantare europeana prin POR 2014-2020, PI 4.2.Raportul de audit confirma ca cheltuielile cuprinse în cererile de rambursare au fost verificate si: • sunt necesare pentru realizarea proiectului • sunt prevazute în contractul încheiat cu beneficiarul proiectului • sunt în conformitate cu principiile unui management financiar sanatos, respectiv utilizarea eficienta a fondurilor, si un raport optim cost/beneficiu • sunt efectuate si platite de beneficiar sau partenerii sai • cheltuielile au fost platite pe parcursul perioadei de eligibile • sunt înregistrate în contabilitatea beneficiarului/ partenerului având la baza documente justificative, sa fie identificabile si verificabile, sa fie dovedite prin documente originale, care trebuie sa aiba înscris codul proiectului si mentiunea «Proiect finantat din POR». • pentru operatiunile specifice proiectului se utilizeaza conturi analitice distincte • cheltuielile decontate sunt in conformitate cu propunerile tehnice si financiare ofertate • beneficiarii vor derula fondurile aferente pre-finantarii proiectelor prin conturi separate deschise special pentru proiect. • beneficiarii care efectueaza plati în valuta în cadrul proiectului solicita la rambursare contravaloarea în lei a acestora la cursul Bancii Nationale a României din data întocmirii documentelor de plata în valuta. mai putin

Număr anunț
DA25101329
Autoritate contractantă
Municipiul Bistrita (CUI 4347569)
Furnizor / câștigător
CSIKI FRANCISC (CUI 19649557)
Cod CPV
79212100-4
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
10.500 RON
Valoare atribuită
10.500 RON
Data publicării
21.02.2020 00:00
Data finalizării
24.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

10.500 RON

din 10.500 RON estimat