Atribuită Cumpărare directă

Gelul Desderman este un produse recomandat pentru dezinfectia igienica a mainilor dezinfectia chirurgicala a mainilor si profilaxia hepatitei B. Recomandat a se folosi nediluat Avantaje: Actiune microbiologica: Desderman Gel este bactericid ( inclusiv TB ) fungicid virucid pentru virusurile lipofile si hidrofile ( rotavirus adenovirus vacciniavirus virus herpex simplex HAV HBV HCV HIV noro virus ) Testat conform standardelor europene EN 1500 si EN 12791 Etichetat conform directivelor CE Prezentare: Desderman Gel ( 1 x 1l flacon ) Solutie pe baza de alcool pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor Avantaje: Desderman Pure este bactericid, fungicid si virucid Datorita continutului ridicat de etanol prezinta o considerabila eficacitate microbiologica si virucida Uscarea obisnuita a pielii indusa de alcool este evitata datorita aditivilor de protectie a pielii Hipoalergenic - fara aroma si fara culoare Ingredienti activi: ethanol 96 % si bifenil-2-ol Eficienta microbiologica (timp de contact): Bactericid: 30s Acinetobacter baumanni: 30s Escherichia coli: 30s Klebsiella pneumoniae: 30s MRSA: 30s Pseudomonas aeruginosa: 30s Serratia marcescens: 30s Staphylococcus aureus: 30s Staphylococcus epidermidis: 30s Streptococcus pneumoniae: 30s Streptococcus pyogenes: 30s Fungicid: 30s Virusi anvelopati ((incl. HIV, HBV, HCV) Virucid: 60s Adenovirus: 15s Norovirus: 15s Poliovirus: 60s Rotavirus: 30s Prezentare: Desderman Pure - 1l

Număr anunț
DA25067839
Autoritate contractantă
Penitenciarul Bucuresti Rahova (CUI 9941693)
Furnizor / câștigător
DENTEX TRADING SRL (CUI 16293888)
Cod CPV
33631600-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.268,60 RON
Valoare atribuită
2.268,60 RON
Data publicării
18.02.2020 00:00
Data finalizării
21.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

2.268,60 RON

din 2.268,60 RON estimat