Atribuită Cumpărare directă

Singura trusa produsa in conformitate cu cerintele standardului ISO 9001:2008 conform certificat 3867C. Realizata conform Ordinului 277/11.03.2015. A primit avizul CSML nr.1 din 20.03.2015. Trusa este compusa din: 1. un holder + un ac de punctie venoasa; 2. doua manusi latex; 3. un tampon de unica folosinta impregnat cu dezinfectant tegumentar nonalcoolic (clorura de benzalconiu); 4. doua vacuette de 6 ml cu fluorura de Na + oxalat de K sau cu citrat de Na, inscriptionate cu numarul mostrei, seria sigiliului si caseta libera pentru consemnarea orei; 5. o vacuetta de 6 ml fara anticoagulant, cu activator, inscriptionata cu numarul probei, seria sigiliului si caseta libera pentru consemnarea orei; 6. un recipient de plastic cu capacitatea de 60 ml pentru urina, cu capac etans; 7. un container din material plastic pentru cele 3 vacuette si recipientul de urina; 8. un container din material plastic pentru materialele consumabile necesare recoltarii; 9. un sigiliu autocolant pentru containerul cu eprubete si cu recipientul de urina; 10. formularele necesare, conform Ordinului 277/11.03.2015, in 3 exemplare, pe hartie autocopiativa; 11. un sigiliu inseriat cu grad de securitate sporit, cu fir de plastic si inel metalic, cu partile componente lipite cu curent de inalta frecventa, de unica folosinta; 12. un plasture necesar dupa recoltarea sangelui. 13. o cutie de carton special impachetata antiefractie si inscriptionata.

Număr anunț
DA25067504
Autoritate contractantă
Institutul de Medicina Legala Tg. Mures (CUI 13700979)
Furnizor / câștigător
MORPHEUS GRUP SRL (CUI 15247689)
Cod CPV
33954000-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.878,08 RON
Valoare atribuită
2.878,08 RON
Data publicării
18.02.2020 00:00
Data finalizării
19.02.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

2.878,08 RON

din 2.878,08 RON estimat