Atribuită Cumpărare directă

Furnizare energie electrica JT pentru perioada 01.05.2020-31.12.2020, cu posibilitatea prelungirii conform legii (În conform. cu art. 165 HG 395/2016 si în functie de resursele financiare alocate si de necesitatile specifice, autoritatea contractanta are dreptul de a prelungi si/sau suplimenta, dupa data de 31.12.2020, prin act aditional, contractul pentru perioada 01.01.2021–30.04.2021, prestatorul având în acest caz obligatia de a nu modifica pretul de baza propriu furnizare (specific fiecarui furnizor). Consum estimat pentru perioada 01.05.2020-31.12.2020 - 150 MWh, iar pentru perioada 01.01.2021-30.04.2021 - 70 MWh. Pretul unitar, exprimat in lei/MWh (fara TVA) este formata din urmatoarele componente: pretul de baza propriu furnizare (pret fix pe perioada de derulare a contractului) – 274,00 lei/MWH, TG-1,30 lei/MWh, TL-16,67 lei/MWh, TSS-Tarif servicii sisitem -14,89 lei/MWh, Tarif serviciu distributie JT Zona distributie E Distributie Dobrogea -192,50 lei/Mwh, contravaloare certificate verzi -62,86 lei/Mwh, taxa pentru cogenerare de inalta eficienta – 19,32 lei/MWH, acciza comerciala- 2,54 lei/MWH. Pretul include toate spezele si taxele pana la sediul autoritatii contractante mai putin TVA. Ajustarea pretului contractului se face astfel: pretul de baza furnizare energie electrica (specific furnizorului) va fi fix si ferm in lei pe toata perioada contractului; ajustarile vor fi datorate numai tarifelor reglementate de ANRE modificate prin Ordine ANRE.

Număr anunț
DA25173440
Autoritate contractantă
Ministerul Apararii Nationale - U.M. 02145 Constanta (CUI 4304630)
Furnizor / câștigător
TINMAR ENERGY S.A. (CUI 34620961)
Cod CPV
09310000-5
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
87.612 RON
Valoare atribuită
87.612 RON
Data publicării
02.03.2020 00:00
Data finalizării
05.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

87.612 RON

din 87.612 RON estimat