Atribuită
Cumpărare directă
Solutie alcoolica gata preparata pentru dezinfectia pielii în special înaintea operatiilor chirurgicale. Principala caracteristica a produsului, în afara spectrului larg de actiune, este efectul sau rapid, în 15 secunde, remanenta antimicrobiana de lunga durata si penetrabilitatea. Proprietati • Este bactericid, fungicid, tuberculocid, cu actiune împotriva virusurilor lipofilice, a rotavirusurilor, HBV, HIV • Compatibilitate buna cu pielea • Efect rapid în 15 secunde, penetrare buna si un excelent efect pe termen lung • Nu contine componente aditionale • Când se aplica nediluat, nu se observa scaderea efectului produsului în prezenta proteinelor, a serului, sau a sângelui • Se usuca rapid • Adeziune buna a câmpului chirurgical • Datorita proprietatilor sale de degresare, nu necesita toaleta prealabila a pielii cu alte produse • Softasept® N este disponibila si în varianta colorata. Aceasta contine un pigment, pentru marcarea/delimitarea câmpului operator. Substante active: 100 g de solutie contine etanol (100%) 74,2 g 2-propanol 10,0 g Alte componente conform INCI: colorant (acid citric de PVP-iod, Cl 14720, Cl 15985) AMBALAJ : 1 CUTIE =10 BUC mai putin Dezinfectant alcoolic pentru mâini sub forma de gel 40 Dezinfectant alcoolic pentru mâini sub forma de gel Cutie x 20 buc
- Număr anunț
- DA25133762
- Autoritate contractantă
- SERVICIUL DE AMBULANTA AL JUDETULUI CLUJ (CUI 7489169)
- Furnizor / câștigător
- B.BRAUN MEDICAL SRL (CUI 11080242)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.011 RON
- Valoare atribuită
- 6.011 RON
- Data publicării
- 26.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 27.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.