Atribuită
Cumpărare directă
1. ANIOSYME DD1 - DEZINFECTANT DETERGENT ENZIMATIC PENTRU INSTRUMENTAR - Spectru larg de actiune pentru dovedirea puterii de dezinfectie: bactericid (SR EN 1040, SR EN 13727), fungicid (SR EN 1275, SR EN 13624), virucid (HIV, HBV, HCV). Nu decoloreaza instumentarul, nu albeste instumentarul, nu pateaza instumentarul,nu fixeaza proteinele pe instumentar, poate fi utilizat pe instumentarul stropit cu sange. Nu contine aldehide, fenoli, baza de sare cuaternara de amoniu. Poate fi folosit in etapa de pre-dezinfectie a instrumentarului medico-chirurgical. Contine, pe langa agenti de spumare si complexe enzimatice. Poate fi utilizat atât in procesarea manuala cat si automata. 2. DERMANIOS SCRUB CHLORHEXIDINE 4% dezinfectant pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mâinilor prin spalare INDICATII: Spalarea igienica si chirurgicala a mâinilor MOD DE UTILIZARE: Spalarea igienica : Se umezesc mâinile. Se pune o doza de 3 ml de Dermanios Scrub Chlorhexidine 4% în palma. Se freaca mâinile timp de 30 secunde. Spalarea chirurgicala : Se umezesc mâinile. Se pune o doza de 3 ml de Dermanios Scrub Chlorhexidine 4% în palma. Se freaca mâinile si bratele timp de 2,5 minute si se perie unghiile. PROPRIETATI MICROBIOLOGICE: DERMANIOS SCRUB CHLORHEXIDINE 4% este in conformitate cu normele standardelor europene: - Bactericid: EN 1040, EN 13727 – 30 secunde - Bactericid pentru spalarea igienica a mainilor: EN 1499, pr EN13727 – 30 secunde - Bactericid pentru spalarea chirurgicala a mainilor:
- Număr anunț
- DA25125197
- Autoritate contractantă
- SPITALUL ORASENESC BALS (CUI 4394846)
- Furnizor / câștigător
- UNIMEDIK IMPEX SRL (CUI 30410916)
- Cod CPV
- 33631600-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.500 RON
- Valoare atribuită
- 2.500 RON
- Data publicării
- 25.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 27.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.