Atribuită
Cumpărare directă
SERVICII DE ASISTENTA PENTRU DESFASURAREA ACTIVITATILOR DIN LABORATORUL IT MNIR. Prelucrare primară și printare pe suport hârtie a fișierelor obținute prin procesarea datelor digitale (programe de tip procesare imagine, programe de tip procesare și desenare vectorială etc.) - Prelucrarea și populare a datelor digitale de tip vector și imagine provenite din bazele de date GIS - Asigurare supraveghere permanentă (în timpul programului de lucru stabilit de beneficiar), întreținere stații de lucru și periferice (imprimantă și scaner) în condiții optime de funcționare, asigurarea asistenței utilizatorilor stațiilor de lucru ale beneficiarului - Asigurarea de asistenta pentru desfășurarea activităților ce necesită folosirea echipamentului beneficiarului - Întreținerea, gestionarea și administrarea a două stații de lucru cu sistem de operare Microsoft Windows (7, 8, 10); - Scanare și prelucrare primară (conversii în diferite formate, decupare/tăiere imagine, redimensionare imagine, procesare automată a unor serii de imagini, etc); - Prelucrare și populare date digitale provenite din baze de date Microsoft Acces la cererea beneficiarului; - Prelucrare primară și imprimarea pe suport hârtie a fișierelor obținute prin procesarea datelor digitale (programe de tip procesare imagine, programe de tip procesare și desenare vectorială); - Verificarea bunei funcționări a stațiilor de lucru la începutul și sfârșitul programului de lucru; - Asistență utilizatori privind scanarea;
- Număr anunț
- DA25175461
- Autoritate contractantă
- Muzeul National de Istorie a Romaniei (CUI 4192952)
- Furnizor / câștigător
- ARHEO TEHNIC SRL (CUI 35788271)
- Cod CPV
- 72611000-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 28.000 RON
- Valoare atribuită
- 28.000 RON
- Data publicării
- 02.03.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.03.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.