Atribuită
Cumpărare directă
Prestatorul se va obliga sa presteze urmatoarele servicii aferente perioadei martie 2020: Prevalidarea tuturor cazurilor clinice înainte de transmiterea catre SNSPMPDSB, conform Regulilor de validare a cazurilor spitalizate în regim de spitalizare continua si de zi, precum si a Metodologiei de evaluare a cazurilor invalidate pentru care se solicita revalidarea, în vederea eliminarii erorilor si greselilor de codificare sau de introducere a datelor pentru a minimiza riscul invalidarii foilor de observatie;Prevalidarea cazurilor saptamanal sau la solicitare in oricare perioada a lunii;Analiza, evaluarea si calcularea ICM-ului pe spital si pe sectii în oricare moment al lunii;Operatiuni de prezentare a modelelor de codificare specifice patologiei tratate in IUBCV Bucuresti;Operatiuni de identificare a cazurilor invalidate, analiza, evaluarea si recodificarea acestora conform legislatiei in vigoare;Operatiuni de actualizare a codurilor de proceduri in nomenclatorul software;asistenta tehnica permanenta privind raportarile datelor clinice catre toate structurile medicale abilitate;Analize si statistici realizate la nivel de spital / sectie / medic asupra activitatii clinice DRG (analize de date comparative cu perioade similare din ultimii ani, analize comparative cu centre de profil din tara etc.)
- Număr anunț
- DA25134014
- Autoritate contractantă
- Institutul de Boli Cardiovasculare "Prof.Dr.C.C. Iliescu (CUI 4203628)
- Furnizor / câștigător
- MEDICAL TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L. (CUI 24856060)
- Cod CPV
- 72316000-3
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 11.400 RON
- Valoare atribuită
- 11.400 RON
- Data publicării
- 26.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.03.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.