Atribuită
Cumpărare directă
Mediul selectiv de baza RAPID'L.mono agar se combina cu suplimentele RAPID'L.mono 1 și 2 fiind utilizate pentru discriminarea și enumerarea Listeria monocytogenes și a altor Listeria spp. în produsele alimentare destinate consumului uman și în eșantioanele de mediu. Diferențierea se obține prin detectarea cromogenică a activității PI-PLC (fosfatidilinozitol specific fosfolipazei C ) și a capacității de fermentare a xilozelor. Mediul RAPID'L.mono este validat pentru L. monocytogenes și Listeria spp. pentru detectare pe aceeași placă. Impachetare: 500 g Caracteristici și Beneficii: L. monocytogenes (PI-PLC + / xiloză) formează colonii albastre (albastru deschis, gri-albastru sau albastru închis) L. ivanovii (PI-PLC + / xiloza +) formează colonii albastru-verzi cu un halou galben Alte apecii de Listeria spp. (PI-PLC- / xiloză + sau -) formează colonii albe cu sau fără halou galben Coloniile detectate după 24 de ore; halouri în 24-48 ore Enumerarea coloniilor de L. monocytogenes în 24 de ore fără confirmare
- Număr anunț
- DA25108036
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA DUNAREA DE JOS (CUI 3127522)
- Furnizor / câștigător
- DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.400 RON
- Valoare atribuită
- 1.400 RON
- Data publicării
- 24.02.2020 00:00
- Data finalizării
- 26.02.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.