Atribuită
Cumpărare directă
HEXID Dezinfectant pentru tegumente – Gata de utilizare Avizat de Ministerul Sanatatii : Nr. 2520BIO/01/12.24 Utilizare : Produsul HEXID se poate utiliza pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor prin frecare în unitatiile sanitare. Pentru utilizatori profesionali. Se foloseste ca atare, nediluat. Pentru dezinfectia igienica a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 30 secunde; procedura se repeta de doua ori (1 min). Pentru o dezinfectie chirurgicala a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 90 secunde; procedura se repeta de doua ori (3 min). Efect Biocid : Dezinfectie igienica dupa EN 1500, 3ml nediluat timp de 30 secunde de doua ori ; bactericid conform EN 13727 nediluat, 30 secunde ( Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococcus Hirae, Staphylococcus Aureus ). Levuricid conform EN 13624 , nediluat, timp de 30 secunde ( Candida Albicans ). Micobactericid si tuberculocid conform EN 14348, nediluat timp de 1min. ( Mycobacterium Terrae, Mycobacterium Aviae ). Virucid conform EN14476+A1 nediluat timp de 1min.( Adenovirus, Poliovirus, Murine Norovirus ). Dezinfectie chirurgicala conform EN 12791 ( efect imediat si sustinut la trei ore ), 3ml nediluat timp de 90 secunde, de doua ori . Compozitie : D-gluconic acid, compound with N,N″-bis(4-chlorophenyl)-3,12-diimino-2,4,11,13-tetraazatetradecanediamidine (2:1) 0,5% ( CAS 18472-51-0, CE 242-354-0 ), Etanol 36% ( CAS 64-17-5, CE 200-578-6 ), Pr
- Număr anunț
- DA25196707
- Autoritate contractantă
- INSPECTORATUL TERITORIAL AL POLITIEI DE FRONTIERA ORADEA (CUI 4208528)
- Furnizor / câștigător
- BIZMED SRL (CUI 27647093)
- Cod CPV
- 33741300-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.040 RON
- Valoare atribuită
- 1.040 RON
- Data publicării
- 04.03.2020 00:00
- Data finalizării
- 05.03.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.