Atribuită
Cumpărare directă
Densitometru Biosan DEN-1, 0.3 - 15.0 McF Densitometru DEN-1, domeniu de masura 0.3 - 15.0 unitati McF Densitometrul DEN-1 ofera posibilitatea de a masura turbiditatea solutiilor intr-o gama mai larga, pana la 15.0 unitati McFarland. Poate fi utilizat pentru masurarea concentratiei celulare, in timpul procesului de fermetatie, pentru determinarea sensibilitatii microorganismelor la antibiotice, pentru masurarea absorbtiei la lungimea de unda definita, precum si pentru estimarea cantitativa a concentratiei de solutie de culoare, absorbtie de lumina verde. Principiul de functionare se bazeaza pe masurarea densitatii optice cu prezentarea digitala a rezultatelor in unitati McFarland. Echipamentul este calibrat din fabrica (pentru functionare cu tuburi de sticla cu diametru de 16 mm) si ramane calibrat si atunci cand nu este utilizat. Cu toate acestea, daca este necesar, este posibila calibrarea densitometrului cu 2 - 6 puncte in 0.5 - 5.0 unitati McFarland. Functioneaza doar cu alimentare externa. Producator Biosan Domeniu de masura 0.3 - 15.0 McF Lungime de unda 565 ± 15 nm Sursa lumina LED Acuratete ± 3% Rezolutie 0.1 McF Timp de masurare 1 secunda Volum mostra minim 2 ml Tuburi compatibile Tuburi cu diametrul de 16 mm (cu adaptor) Tuburi cu diametrul de 18 mm (fara adaptor) Accesorii standard Adaptor A-16 pentru tuburi cu diametrul de 16 mm Dimensiuni exterioare (L*l*h) 165*115*75 mm Greutate 0.7 kg Alimentare 100-240 V, 50/60 Hz Consum 12 V, 80 mA/1 W
- Număr anunț
- DA25236078
- Autoritate contractantă
- SPITALUL DE PSIHIATRIE ELISABETA DOAMNA (CUI 3264511)
- Furnizor / câștigător
- AMEX IMPORT EXPORT SRL (CUI 5394950)
- Cod CPV
- 38425800-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.055,80 RON
- Valoare atribuită
- 2.055,80 RON
- Data publicării
- 10.03.2020 00:00
- Data finalizării
- 12.03.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.