Atribuită Cumpărare directă

DJI Mavic 2 Enterprise este o drona (UAV - Unmanned Aerial Vehicle) proiectata sa raspunda provocarilor curente la locul de munca si cerintelor viitoare. Este echipat cu un port de extindere care permite adaugarea unor dispozitive suplimentare pe drona, ajutand la executarea diferitelor tipuri de misiuni critice. De la decolare, pana la aterizare, DJI a rafinat modul in care se interactioneaza cu drona si cu mediul inconjurator, asigurand un zbor sigur si productiv de fiecare data. Cu ajutorul tehnologiei DJI AirSense, se imbunatateste siguranta spatiului de zbor, prin atentionari in timp real in legatura cu alte dispozitive din apropiere. Tehnologia imbunatatita FlightAutonomy, pentru detectarea omnidirectionala a obstacolelor, cumpusa din 8 senzori vizuali de inalta rezolutie, si doi senzori infrarosu, ajuta la determinarea vitezei relative si a distantei fata de obiecte. Astfel, se poate zbura sau stationa la punct fix cu mai multa stabilitate si incredere, intr-o mare varietate de medii deschise si complexe. Sistemul de preluarea a imaginilor a fost conceput cu doua scopuri in minte: ajutarea pilotilor in misiuni, si asigurarea ca datele capturate sunt mai relevante si mai de incredere ca niciodata. Mavic 2 Enterprise este echipat cu o camera ce permite zoom optic 2x si zoom digital 3x, care permite operarea dronei fara a pune pilotul sau aeronava in pericol. Permite inregistrarea video la rezolutie 4K la 30 de cadre pe secunda, cu ajutorul unui senzor CMOS 1/2.3" de

Număr anunț
DA25257789
Autoritate contractantă
UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA (CUI 4288306)
Furnizor / câștigător
SURVEY TOPO SOLUTIONS S.A. (CUI 31231820)
Cod CPV
34711200-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
7.731 RON
Valoare atribuită
7.731 RON
Data publicării
11.03.2020 00:00
Data finalizării
12.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

7.731 RON

din 7.731 RON estimat