Atribuită Cumpărare directă

Caracteristici tehnice ale Vasofix Certo G24 sunt urmatoarele: • cateter din poliuretan (Certon) - nu contine PVC; nu contine latex; • pereti subtiri ai cateterului - deci se poate asigura un debit de perfuzie foarte bun astfel: Vasofix Certo G 24 – minim 22 ml/min • 4 linii radio opace înglobate în structura cateterului - pentru a preveni contactul sulfatului de bariu cu intima venelor, reducând riscul de aparitie al flebitului; • suprafata foarte neteda a cateterului - ne trombogena – ce permite o alunecare mult mai buna; • canula cu bizou scurt - pentru prevenirea perforarii peretelui opus al venei - ascutita si pe partea dorsala “back cut bevel”, ceea ce reduce trauma (reduce cu 50% forta de apasare); • pereti transparenti ai cateterului - observare rapida a aparitiei sângelui • filtru hidrofob în amboul canulei (camera de reflux) - pentru evitarea revarsarii sângelui prin canula/camera de reflux eliminând riscul contaminarii • aripioare de fixare flexibile cu înclinatie anatomica si cu orificii (pentru aerisire sau fixare) Cutie x 50 buc,Caracteristici tehnice ale Vasofix Braunule sunt urmatoarele: • cateter din FEP (fluoretilenpropilena) - mai flexibil decât PTFE deci mai bine tolerat de intima venelor perifierice; • pereti subtiri ai cateterului - deci se poate asigura un debit de perfuzie foarte bun astfel: Vasofix G22 - minim 36ml/min Masurare conform Standardului Britanic. • 4 linii radio opace înglobate în structura cateterului - pentru a preveni contactul sulfatul

Număr anunț
DA25220077
Autoritate contractantă
SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE BRASOV (CUI 4384273)
Furnizor / câștigător
B.BRAUN MEDICAL SRL (CUI 11080242)
Cod CPV
33141200-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.276 RON
Valoare atribuită
1.276 RON
Data publicării
06.03.2020 00:00
Data finalizării
09.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.276 RON

din 1.276 RON estimat