Atribuită
Cumpărare directă
Mediu AABTL, pachet x 10 placi mediu gata preparat 1. Compozitie: Peptona peptica din carne 15 g Extract de carne 3 g Extract de drojdie 3 g Tiosulfat de sodiu 1 g Lactoza 15 g Cristal viole 0,005 g Albastru de bromtimol 0,08g Agar-agar 12 g Apa distilata ad 1000 ml pH=7,4±0,2 2.Prezentare : Cutie cu 10 placi x 18 ml mediu 3.Principiu si interpretare: Mediu este utilizat pentru diferentierea enterobacteriilor,recomandandu-se pentru repicarea de colonii izolate de pe medii selective(indeosebi E.coli enteropatogen) si la efectuarea de uroculturi prin metoda dilutiilor. 4.Recomandari de pastrare: Placile cu mediu se pastreaza la temperaturi sub 2-8°C.
- Număr anunț
- DA25275251
- Autoritate contractantă
- SPITALUL GENERAL C.F. PASCANI (CUI 4701290)
- Furnizor / câștigător
- SANIMED INTERNATIONAL IMPEX S.A. (CUI 15995515)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.016 RON
- Valoare atribuită
- 2.016 RON
- Data publicării
- 13.03.2020 00:00
- Data finalizării
- 16.03.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.