Atribuită Cumpărare directă

Forma de prezentare si caracteristici : a) Cartela pentru testare prin tehnica de aglutinare in coloana de gel, compatibila cu echipamentul aflat in dotare. b) Cartela din plastic, sigilata, cu sase coloane ce contin suspensii de gel cu anticorpi monoclonali Anti-A, Anti-B, Anti-AB, Anti-D (ser cu reactie negativa pentru fenotipul DVI), Anti – CDE; in urmatoarea configuratie, de la coloana 1 - 6 (o testare): • coloana1: Anti-A (linia celulara: A5) • coloana 2: Anti-B (linia celulara: G1/2) • coloana 3: Anti-AB (linia celulara: ES131 (ES-15), Birma-1, ES-4) • coloana 4: Anti-(DVI-) (linia celulara: LHM59/20 (LDM3), 175-2) • coloana 5: Anti - CDE (linia celulara: MS-24, MS-26, MS-201, MS-80) • coloana 6: Ctl (control negativ). 2. Utilizare : Utilizata pentru determinarea antigenelor din sistemul eritrocitar ABO si Rhesus D (fara a detecta fenotipul DVI, permitand clasificarea acestor pacienti ca Rh(D)negativ in vederea evitarii imunizarii lor prin transfuzia cu Rh(D) pozitiv). 3. Principiul tehnicii de lucru: Aglutinarea hematiilor in coloana de gel ce contine reactivul specific testului, pe parcursul unei centrifugari standardizate. IMPACHETARE : 1X 48 TESTE

Număr anunț
DA25272011
Autoritate contractantă
SPITALUL OBSTETRICA GINECOLOGIE PLOIESTI (CUI 2844260)
Furnizor / câștigător
DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
Cod CPV
33696100-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.050 RON
Valoare atribuită
1.050 RON
Data publicării
12.03.2020 00:00
Data finalizării
13.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.050 RON

din 1.050 RON estimat