Atribuită Cumpărare directă

Tensiometru electronic cu 2 mansete la brat : 17-22cm (copil), + 32-42cm (adult) Tensiometrul Veroval duo control a fost validat clinic de Societatea Britanica de Hipertensiune (BHS), Societatea Europeana de Hipertensiune (EHS), Liga Germana de Hipertensiune (DHL) si de „Asociatia Americana pentru Instrumente Medicale“ (AAMI), indeplinind cele mai exigente standarde internationale. combina metoda de masurare Korotkoff (metoda foarte exacta utilizata de catre medici, care are in vedere monitorizarea sunetelor pulsului cardiac cu ajutorul stetoscopului) cu metoda oscilometrica (prin care se detecteaza vibratiile produse de unda pulsului in artere, utilizata de aparat doar in cauzuri exceptionale, cand pacientul prezinta sunete slabe ale pulsului ce nu pot fi identificate cu ajutorul metodei Korotkoff). Metoda Korotkoff asigura o acuratete superioara a masuratorilor si rezultate corecte nu doar in cazul pacientilor care sufera de hiperteniune ci si in situatii in care sunt prezente tulburari de ritm cardiac (tahicardie, brahicardie, fibrilatie arteriala, etc).

Număr anunț
DA25315459
Autoritate contractantă
Spitalul Clinic de Boli Infectioase "Sf. Cuv. Parascheva" Galati (CUI 3347072)
Furnizor / câștigător
ELECTROSERVICE 2002 SRL (CUI 14900860)
Cod CPV
33123100-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
3.252,10 RON
Valoare atribuită
3.252,10 RON
Data publicării
18.03.2020 00:00
Data finalizării
19.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

3.252,10 RON

din 3.252,10 RON estimat