Atribuită Cumpărare directă

Compozitie: g/l Peptona 23,00 Amidon din porumb 1,00 Clorurã de sodiu 5,00 Agar 15,00 Sange defibrinat de berbec 50 – 70 ml pH = 7,3 ± 0,2 Prezentare: Placi Petri cu 18 ml mediu / placa. Principiu si interpretare: Este un mediu foarte bogat, utilizat pentru cultivarea microorganismelor cu cerinte nutritive speciale (streptococci, stafilococi, pneumococi), precum si pentru studiul reactiilor hemolitice. Aceste reactii depind totusi de tipul sangelui adaugat si de pH-ul final al mediului. Geloza Columbia cu sange de berbec da rezultate bune pentru streptococci si stafilococi. Mediul poate fi considerat selectiv si pentru speciile Brucella si Campylobacter. Peptona speciala aduce necesarul de compusi de azot, carbon si vitamine. Clorura de sodiu me

Număr anunț
DA25349896
Autoritate contractantă
SPITAL ORASENESC BAIA DE ARAMA (CUI 4337581)
Furnizor / câștigător
SANIMED INTERNATIONAL IMPEX S.A. (CUI 15995515)
Cod CPV
24931250-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
148,20 RON
Valoare atribuită
148,20 RON
Data publicării
23.03.2020 00:00
Data finalizării
24.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

148,20 RON

din 148,20 RON estimat