Atribuită
Cumpărare directă
- Implementarea si coordonarea mecanismului de management clinic si audit al calitatii; - Instruirea si pregatirea personalului cu functii de conducere privind problematica, rolul si importanta acreditarii in dezvoltarea organizationala a spitalului si actualizarea documentelor in acest sens; - elaborarea si implementarea documentelor de organizare a activitatii: strategia de calitate, manualul calitatii, planul de evaluare a calitatii, planul de audit al calitatii, evaluari periodice privind calitatea; - instruirea personalului de conducere (memmbri CD, CM si sefi compartimente administrative) privind necesitatea implementarii standardelor, criteriilor si cerintelor; - evaluarea documentelor existente privind concordanta cu cerintelor ANMCS, determinarea stadiului de conformitate si identificarea nevoilor de actualizare a acestora; - propunerea celor mai adecvate solutii de organizare a echipelor care se vor implica in dezvoltarea si implementarea standardelor ANMCS; - coordonarea activitatilor de analiza a functionalitatii compartimentelor spitalului pentru identificarea neconformitatilor cu standardele ANMCS; - propunerea celor mai eficiente si adecvate masuri de asigurare a conformitatilor cu cerintele standardelor ANMCS (proceduri, regulamente, strategii, planuri, analize, evaluari, decizii etc.); - sprijin efectiv si asistenta tehnica în elaborarea si implementarea procedurilor corespunzatoare standardelor ANMCS; - realizarea analizelor de risc si elaborare
- Număr anunț
- DA25368567
- Autoritate contractantă
- Institutul National de Diabet, Nutritie si Boli Metabolice "Prof. dr. N. C. Paulescu (CUI 4204151)
- Furnizor / câștigător
- SUPORT SAM SRL (CUI 33829766)
- Cod CPV
- 79411000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 58.500 RON
- Valoare atribuită
- 58.500 RON
- Data publicării
- 25.03.2020 00:00
- Data finalizării
- 30.03.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.