Atribuită Cumpărare directă

Prin achiziţia contractului de lucrări „MODERNIZARE DRUM SATESC - DS 56 CIMITIR SAT CORNI, COMUNA CORNI, JUDEŢUL BOTOŞANI” – PROIECTARE + EXECUŢIE LUCRĂRI se va realiza intocmirea documentatiei tehnice (DTAC, PT + DE), obţinerea avizelor şi studiilor solicitate prin certificatul de urbanism, in vederea emiterii autorizaţie de construire, executia lucrarilor pentru realizarea obiectivului sus-menţionat si asustenta tehnica pe perioada executiei lucrarilor, in conformitate cu oferta financiara şi tehnică transmisa de ofertant la sediul autoritatii contractante. Elemente principale de realizat: refacerea si modernizare drum local prin realizarea unei structuri rutiere noi. Solutia finala va fi recomandata de catre expertul tehnic autorizat(structura rutiera supla din imbracaminte asfaltica sau structura rutiera rigida cu dala de beton de ciment rutier). Solutia tehnica presupune sapatura generala pentru asigurarea accesului la proprietati in urma modernizarii drumurilor locale acolo unde este cazul, realizarea structurii rutiere noi prin asternerea straturilor de fundatie proiectate si a imbracamintii din asfalt/beton, sau scarificare zestre existenta, realizare casete de supralargire din balast si realizarea structurii rutiere noi peste zestrea existenta; realizarea podetelor transversale si laterale din tuburi de beton armat/casetate/dalate, dupa caz; realizarea de rigole de acostament; realizare lucrari specifice de siguranta a circulatiei.

Număr anunț
DA25370188
Autoritate contractantă
COMUNA CORNI (CUI 3748503)
Furnizor / câștigător
TRY GRUP BETOANE SRL (CUI 33601520)
Cod CPV
45233140-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
387.900 RON
Valoare atribuită
387.900 RON
Data publicării
25.03.2020 00:00
Data finalizării
27.03.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

387.900 RON

din 387.900 RON estimat