Atribuită Cumpărare directă

Aceasta achizitie tine loc de comanda trimisa prin fax. REFERAT de necesitate aprobat. Achizitia se realizeaza in conditii de nevoie stringenta - stare de urgenta - COVID 19 - Produse similare nu se gasesc pe stoc la nivel national si nu numai. In vederea respectarii Normelor de igiena, pentru prevenirea infectarii, se impun masura de urgenta si gasirea de solutii alternative, care sa se plieze pe necesitatea solicitata. Masca cu filtru FFP2 fara supapa , sa fie insotite de documente care sa ateste omologare si certificare, cf normelor legale aferente acestor tipuri de produse, scopul fiind acela de prevenire a posibilei infectari cu coronavirus - Covid -19. Achizitie conf DECRETULUI 195/16.03.2020 PRIVIND INSTITUIREA STARII DE URGENTA PE TERITORIUL ROMANIEI; 300bc;

Număr anunț
DA25407015
Autoritate contractantă
SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN IASI (CUI 7604489)
Furnizor / câștigător
MEDICAL CORP SRL (CUI 10770287)
Cod CPV
33140000-3
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
12.000 RON
Valoare atribuită
12.000 RON
Data publicării
01.04.2020 00:00
Data finalizării
01.04.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

12.000 RON

din 12.000 RON estimat