Atribuită
Cumpărare directă
Ministerul Fondurilor Europene(MFE) doreste „Achizitionarea serviciilor de asigurare facultativa FULL CASCO a 23 autoturisme din dotarea parcului auto al Ministerului Fondurilor Europene”, autoturisme ce au fost achiziționate în anul 2013, 2014 și 2015, auto. fiind: Dacia LOGAN – 2014 = 2 buc; Dacia DUSTER - Trans. Integrala- 2015 = 20 buc; Dacia DUSTER - Trans. Integrala-2013= 1 buc, precum și pentru „Achizitionarea serviciilor de asigurare facultativa FULL CASCO a 2 autoturisme din dotarea parcului auto al Ministerului Fondurilor Europene”, auto. fiind: - Dacia DUSTER - Trans. Integrala-2019= 2 buc. Valoarea estimata este de 28.000 lei. Valoarea ofertei de 24.090 lei se incadreaza in valoarea estimata. Caietele de sarcini sunt anexate. Achizitia se va realiza pe baza de comanda. Oferta de 24.090 lei a fost transmisa ca raspuns la achizitia directa initiata in SEAP cu nr. DA25396275 din 30.03.2020, care a avut initial o valoare mai mare decat valoarea estimata, deci a fost refuzata de MFE. Oferta transmisa a confirmat indeplinirea tuturor cerintelor minime din caietul de sarcini anexat. Cerinţele descrise în cele 2 caiete de sarcini privesc asigurarea facultativă FULL CASCO fără franşiză a autoturismelor aflate în proprietatea Ministerului Fondurilor Europene și în folosința DGPEIM, DGPECU, DGPEC, care se regasesc in anexele nr. 1 din caietele de sarcini. Durata pentru care se vor încheia poliţele de asigurare FULL CASCO, Franșiza zero, va fi de 1 an.
- Număr anunț
- DA25417127
- Autoritate contractantă
- Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene (CUI 38918422)
- Furnizor / câștigător
- FAST BROKERS - BROKER DE ASIGURARE (CUI 14785760)
- Cod CPV
- 66516100-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 24.090 RON
- Valoare atribuită
- 24.090 RON
- Data publicării
- 02.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.04.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.