Atribuită
Cumpărare directă
Detalii Ambalaj : 1000g (300 de tablete efervescente ). Este un antiseptic si dezinfectant chimic utilizat in domeniul sanitar, agroalimentar si in colectivitati. Este indicat pentru dezinfectia apei piscinelor colective. Descrierea produsului: tablete efervescente de 3.35 g (o tableta elibereaza 1.5g clor activ). Compozitia chimica: Dicloroizocianurat de sodiu dihidrat (> 770g/ kg). Actiune bactericida si fungicida: 1-2 tablete la 10 litri de apa. Actiune virucida: 4 tablete la 10 litri de apa. Mod de utilizare: (recomandat de INSTITUTUL DE SANATATE PUBLICA BUCURESTI) Pentru industria alimentara si uz gospodaresc: - dezinectia suprafetelor: 1-2 pastile in 10 litri de apa; timp de actiune 5-10 minute; -dezinfectia grupurilor sanitare: 1 pastila in 2.5 litri de apa; timp de actiune 10-20 de minute; -dezinfectia veselei, tacamurilor: o pastila in 5 litri de apa; timp de actiune 10 minute; -dezinfectia biberoanelor, tetinelor, zonelor de preparare a mancarii: 1 pastila in 12 litri de apa; timp de actiune 10 minute; -dupa utilizarea produsului a se clati temeinic cu apa pana la indepartarea totala a reziduurilor. Pentru uz medical: In functie de gradul de incarcare cu substanta organica si gradul de contaminare al suportului care se dezinfecteaza se foloseste diferentiat. - dezinfectia generala a suprafetelor: 1 pastila in 1.5 litri apa (1000 ppm clor activ); timp de actiune 5-10 minute; - dezinfectia suprafetelor murdare: 3 pastile in 1 litru de apa (4500 ppm clor activ); timp d
- Număr anunț
- DA25435414
- Autoritate contractantă
- SPITALUL JUDETEAN "DR.FOGOLYAN KRISTOF"SFANTU GHEORGHE (CUI 4202010)
- Furnizor / câștigător
- COZMOPOL SRL (CUI 14292673)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 8.319,30 RON
- Valoare atribuită
- 8.319,30 RON
- Data publicării
- 06.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 07.04.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.