Atribuită
Cumpărare directă
PACHETUL CONTINE: 1. Control intern calitate micrometoda cu descrierea de mai jos IH QC 5: Set 4 flacoane x 6 ml hematii de testat, de origine umana, hematocrit 10% ; grup sanguin A2, Rh(D) pozitiv DCcee (R1r), Cw negativ, Kell negativ, ser negativ pentru anticorpi antieritrocitari, test Coombs direct negativ. După deschidere, dacă este manipulată conform principiilor bunelor practici de laborator și dacă este depozitată corect, fiecare eprubetă H-QC poate fi utilizată timp de maxim 7 zile. Toti reactivii contin albumina bovina. Reactiile si rezultatele sunt inscrise in lista anexa ce insoteste fiecare lot de reactivi livrat. Pentru utilizarea cu alți reactivi și/sau alte instrumente, laboratoarele trebuie să respecte propriile proceduri de validare aprobate. Utilizare : 1. pentru controlul intern de calitate al procedurilor de lucru pe micrometoda : Determinare grup sanguin in sistem ABO prin metoda directă si indirecta, Tipizarea RhD, Fenotiparea Rh/K, Screening-ul/Identificarea anticorpilor antieritrocitari – Testul Coombs Indirect (TCI), Screening anticorpi/Identificare-tehnica papaină 2 etape, Compatibilitate – Testul Coombs Indirect (TCI), Testul Coombs Direct (TCD). 2. pentru controlul reactivilor aflati in folosinta (pentru tehnici de aglutinare in coloana de gel, compatibili cu echipamentul aflat in dotare) 3. pentru controlul performantei personalului de laborator, in vederea asigurarii acuratetii si securitatii rezultatelor testarilor imunohematolo
- Număr anunț
- DA25458417
- Autoritate contractantă
- SPITAL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE Dr. Nicolae Rusdea Baia Mare (CUI 3627145)
- Furnizor / câștigător
- DIALAB SOLUTIONS SRL (CUI 23818271)
- Cod CPV
- 33696200-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.690 RON
- Valoare atribuită
- 2.690 RON
- Data publicării
- 09.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 10.04.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.