Atribuită
Cumpărare directă
Bulion Fraser ptr izolarea si numararea germenilor de listeria monocytogenes cod 41595S. BULION DEMI-FRASER (Demi-Fraser Broth Base) Compozitie: Triptoza 10,00 g Extract de carne 5,00 g Extract de drojdie 5,00 g Clorura de sodiu 20,00 g Fosfat disodic 9,60 g Fosfat monopotasic 1,35 g Esculina 1,00 g Acid nalidixic 0,01 g Acriflavina HCl 12,50 mg Clorura de litiu 3,00 g pH=7,2±0,2 Prezentare: Flacon cu 500g mediu atomizat. Mod de preparare: Se suspenda 55g mediu deshidratat in 800ml apa distilata. Amestecul se incalzeste la fierbere pana la dizolvarea completa a ingredientelor. Se completeaza volumul lichidului la 1000ml. Se verifica pH-ul si se ajusteaza folosind solutie NaOH 10% sau HCl 10%. Se sterilizeaza prin autoclavare la 121ºC timp de 15 min. Principiu si interpretare: Este un mediu utilizat pentru detectia rapida a speciilor Listeria din produse alimentare. Selectivitatea mediului este data de clorura de litiu, acidul nalidixic si acriflavina. Concentratia mare de clorura de sodiu inhiba dezvoltarea enterococilor. Rezultate: Germeni (ATCC) Dezvoltare Listeria monocitogenes(19117) abundenta Staphylococcus aureus (25923) inhibata . Valabilitate: 5 ani Mediu MIU baza deshidratat - flacon x 500g + 12 flacoana UREE GELOZA SANGE (BLOOD AGAR) 1.Compozitie: Peptonã peptica 10 g/l Extract de carne 10 g/l Clorurã de sodiu 5 g/l Agar bacteriolo.. Mediu BBLV
- Număr anunț
- DA25420999
- Autoritate contractantă
- Directia Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor Galati (CUI 3553277)
- Furnizor / câștigător
- SANIMED INTERNATIONAL IMPEX S.A. (CUI 15995515)
- Cod CPV
- 24931250-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.173,50 RON
- Valoare atribuită
- 4.173,50 RON
- Data publicării
- 02.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.04.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.