Atribuită
Cumpărare directă
REEVALUARE PATRIMONIU pentru un numar de 730 pozitii pentru primaria comunei Vaideeni.Pretul este de 50.000 lei fara tva Etapa 1 - Analiza documentelor solicitarea de documente care atesta dreptul de proprietate asupra proprietatii analizate. identificarea drepturilor de proprietate care sunt evaluate: ce contine proprietatea, cine este proprietar, daca exista sarcini. identificarea eventualelor neconformitati din documente sau incalcari ale legislatiei in vigoare. Etapa 2 - Inspectia proprietatii identificarea bunurilor. inspectia fizica a bunurilor de evaluat: identificarea si analiza amplasamentului si constructiilor, aprecierea starii tehnice. fotografierea bunurilor. discutii cu reprezentantii UAT Etapa 3 - Corelarea informatilor din primele doua etape si alte utilizarea evaluarii: scopul si ce tip de valoare trebuie determinata informatii despre costuri de inlocuire si/sau reparatii. informatii despre veniturile generabile de proprietatile comparabile. se stabilesc limitele si ipotezele care vor sta la baza elaborarii raportului; se stabilesc ce metode de evaluare sunt adecvate pentru determinarea valorii bunurilor imobiliare de evaluat. Etapa 4 - Intocmirea raportului de evaluare Prin Raportul de evaluare, evaluatorul: rezinta opinia sa cu privire la bunul evaluat; arata clar si explicit datele care au stat la baza evaluarii. Prezinta procesele analitice care au fost parcurse pe timpul evaluarii. Evidentiaza informatiile relevante despre proprietatea analizata.
- Număr anunț
- DA25542408
- Autoritate contractantă
- COMUNA VAIDEENI (CUI 2541401)
- Furnizor / câștigător
- IPROGRES SOLUTIONS S.R.L. (CUI 42035845)
- Cod CPV
- 79419000-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 50.000 RON
- Valoare atribuită
- 50.000 RON
- Data publicării
- 30.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 04.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.