Atribuită
Cumpărare directă
Brânză telemea (din lapte de vacă grăsime raportată la substanță uscată min 42%) în cantitate de 490,00 kg: obținută din lapte de vaca, prin coagulare, folosindu-se cheag, culturi de bacterii lactice termofile specifice, clorura de calciu, produsul finit fiind conservat in saramură; aspect exterior: bucăţi întregi, cu suprafaţa curată, se admit urme de sedilă / Nu se admit bucăţi cu suprafaţă înmuiată, mucilaginoasă, înroşită, îngălbenită sau cu urme de impurităţi; aspect în secţiune: pastă curată, uniformă, cu rare goluri de presare si ochiuri de fermentație lactica, în secțiune prezintă aspect de porțelan. Nu se admite pastă neomogenă, cu impurităţi, roşcată, galbenă sau cu mucegai şi nici aspect buretos; culoare: albă până la albă cu nuanţă gălbuie, uniformă in toată masa; consistență: masa compactă, legată, consistenșă potrivit de tare, uniformă, se rupe uşor fără a se sfărâma / Nu se admite consistenţă cretoasă/ cauciucoasă. gust si miros: placut, specific brânzei maturate din lapte de vacă, slab acrișor si ușor sărat / Nu se admit gusturi şi mirosuri străine, de amar, de iod, de furaj, de fermentaţie străină ( de ex: butirică), de chimicale, metalic etc..; ambalare: produsul se va livra ambalat în găleți de PVC captusite cu saci de polietilena, calupurile de branza fiind acoperite cu saramura; Produsul va fi insotit de factura fiscala si declaratie/certificat de conformitate, calitate si garantie. Produsele neconforme se returneaza
- Număr anunț
- DA25519864
- Autoritate contractantă
- Penitenciarul Vaslui (CUI 4446325)
- Furnizor / câștigător
- CARMO-LACT PROD SRL (CUI 5908104)
- Cod CPV
- 15800000-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.410 RON
- Valoare atribuită
- 4.410 RON
- Data publicării
- 27.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 30.04.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.