Atribuită
Cumpărare directă
Lampa bactericida cu funtionare in absenta persoanelor pentru dezinfectarea aerului si a suprafetelor Lumina UV-C cu lungimea de undă de 253.7 nm este utilizată pentru sterilizarea aerului, a apei și a suprafețelor. ADN-ul microorganismelor este modificat, astfel încât reproducerea să nu mai fie posibilă Aplicatii : medicina, camere de primire oaspeti, industria farmaceutica, cosmetica, alimentara, catering, hoteluri, spitale, cabinete medicale, sali de cinema si in orice alt spatiu care necesita un nivel ridicat de puritate biologica;Specificatii tehnice:Model : NBV 30 PPutere UV-C : 30WSuprafata efectiva de actiune a lampii : 12-15 m2Timp mediu de viata : 8000 oreClasa de protectie : IP 20Tensiune de alimentare / Frecventa : 230 V,50HzDimensiuni [mm] : 925x85x145în contextul emiterii de către Președintele României a Decretului nr. 195 privind instituirea stării de urgență pe teritoriul României, publicat în Monitorul Oficial al României, partea I, nr. 212/16.03.2020, Agenția Națională pentru Achiziții Publice face următoarele precizări: 1. În perioada stării de urgență instituite pe teritoriul țării, autoritățile/entitățile contractante prevăzute la art. 10 și art. 28 din Decret, achiziționează în mod direct materiale și echipamente necesare combaterii epidemiei COVID-19; 2. Autoritățile/entitățile contractante verifică încadrarea în prevederile Decretului și justifică modul în care achizițiile respective contribuie la combaterea epidemiei COVID-19;
- Număr anunț
- DA25495932
- Autoritate contractantă
- Spitalul Judetean de Urgenta Slobozia (CUI 4231768)
- Furnizor / câștigător
- MULTILAB (CUI 15537534)
- Cod CPV
- 31515000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 945 RON
- Valoare atribuită
- 945 RON
- Data publicării
- 21.04.2020 00:00
- Data finalizării
- 21.04.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.