Atribuită
Cumpărare directă
Prestarea de servicii de supraveghere si verificare tehnica a instalatiilor termice de catre un operator autorizat RSVTI-centrala termica gaze naturale imobil din Str.Industriala, Nr.7-Camin Vasile Parvan, Constanta, respectiv tip cazan – PNA Cazan Thermosabil din otel focar presurizat cu 2 drumuri gaze arse, tip Enersave – 1 buc, putere cazan 186 KW. In conformitate cu reglementarile in vigoare privind functionarea in conditii de siguranta a instalatiilor sub presiune, instalatiilor de ridicat si a aparatelor consumatoare de combustibil – Legea 64/2008, republicata, art.14, lit.(f) si art.15 alin (2), "detinatorii/utilizatorii de instalatii si echipamente in exploatare au obligatia sa asigure un operator autorizat, responsabil cu supravegherea tehnica a instalatiilor/echipamentelor, denumit RSVTI, conform prescriptiilor tehnice (PTC 9-2010)". Serviciile de supraveghere si verificare tehnica a instalatiilor termice de catre un operator autorizat RSVTI se incadreaza in codul 315218 "Operator responsabil cu supravegherea tehnica a instaltiilor" in conformitate cu clasificarea ocupatiilor din Romania si corespondenta cu ISCO88. Serviciile se vor realiza pe baza de contract, pe o perioada de 12 luni de la data semnarii contractului de catre ambele parti, cu respectarea contractului, a ofertei operatorului RSVTI si a caietului de sarcini atasat in achizitie.
- Număr anunț
- DA25568669
- Autoritate contractantă
- ADMINISTRAȚIA FONDULUI IMOBILIAR S.R.L. (CUI 2746784)
- Furnizor / câștigător
- CASANDA BABY (CUI 19056002)
- Cod CPV
- 71356200-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.000 RON
- Valoare atribuită
- 3.000 RON
- Data publicării
- 06.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 07.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.