Atribuită Cumpărare directă

DEZINFECTANT pentru maini solutie HYDRO-CIDE (Quat) - Autorizație nr. 26/06.04.2020 - Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare Medico-Militară ,,Cantacuzino‘‘ HYDRO-CIDE (Quat) Ready-to-use este o soluție dezinfectantă pentru mâini care curăță și dezinfectează într-un singur pas. Substanța activă biocidă, Benzyl C12-16-alkyldimethyl, chloride (CAS 68424-85-1, EC 270-325-2), este notificată pentru Categoria principală 1-Dezinfectanți, TP 1, în conformitate cu European Biocidal Products Regulation (528/2012/EC). . Acțiunea bactericidă și virucidă a agentului biocid activ este atribuită următoarelor procese: - Efect direct asupra proteinelor: denaturare și distrugere; - Efect asupra reacțiilor metabolice; - Efect asupra permeabilității celulare și a afectării membranelor; - Efect asupra sistemului enzimatic, inhibând oxidările citoplasmatice. Agenții tensioactivi din compoziție potentează acțiunea agentului biocid. Aceștia sunt agenți activi de suprafață ce au în structură două componente, una cu caracter hidrofil, cu afinitate pentru apă și o alta cu caracter hidrofob cu afinitate pentru uleiuri și grăsimi. ACȚIUNE BACTERICIDĂ-FUNGICIDĂ-VIRUCIDĂ: Acțiune bactericidă: Pseudomonas aeruginosa; Escherichia coli; Bacillus subtilis; Staphylococcus aureus; Pseudomonas fluorescents; Enterococcus faecalis; Corynebacterium sp. Acțiune fungicidă: Aspergillus niger; Trichophyton mentagrophytes; Penicilium brevicaule; Cladosporium herbarum S 1900; Trichoderma viride CBS; Alternaria tenui

Număr anunț
DA25639776
Autoritate contractantă
SCOALA DE ARTA BUCURESTI (CUI 4193060)
Furnizor / câștigător
EPRUBETA FARM SRL (CUI 11171693)
Cod CPV
33741300-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.000 RON
Valoare atribuită
1.000 RON
Data publicării
18.05.2020 00:00
Data finalizării
18.05.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.000 RON

din 1.000 RON estimat