Atribuită Cumpărare directă

• Drenaj toracic si pleuric tip Drentech® Compact cod. 10105, cu 3 camere pentru utilizarea in urgenta sau in aspiratie. Sistemul este dotat cu valva cu apa pentru drenajul cu aspiratie.Sistemul are o camera de recoltare a exudatelor cu o capacitate totala de 2.200 ml , pana la un maxim de 2.300 ml. • Drentech® Compact are o dimensiune mult mai redusa fata de alte dispozitive similare aflate momentan pe piata. Are un design care ii permite sa fie pozitionat cu usurinta in apropierea patului pacientului. • Dimensiuni: baza de 150 x 140 mm si inaltimea de 220 mm. • Este constituit din : camera de recoltare a lichidelor, camera de retinere a apei, camera de control al aspiratiei (valva cu apa). I .Camera de recoltare a lichidelor drenate, impartita la randul ei in 4 segmente astfel: 1) Un segment de 25 cc, in corespondenta cu intrarea lichidului de drenaj de la pacient.Un dop perforabil permite sa se preleveze lichid de la intrarea drenajului. 2) Primul segment de recoltare a secretiilor, cu capacitate de 500 ml, cu scala gradata la fiecare 5 ml, utili pentru aplicatiile pediatrice. 3) Al doilea sector de recoltare a secretiilor, cu capacitate de 700 ml cu scala gradata la fiecare 10 ml 4)Ultimul segment cu capacitatea de 1.000 ml, cu scala gradata la fiecare 10 ml care permite umplerea pana la un maxim de 2.300 ml. II .Camera de retinere a apei: trebuie sa fie umpluta cu 50 cc de apa sterila. Retinerea va fi de + 2 cm H2O. Se vizualizeaza miscarea coloane

Număr anunț
DA25627731
Autoritate contractantă
SPITALUL JUDETEAN TG-JIU (CUI 4448067)
Furnizor / câștigător
M-G EXIM ROMITALIA SRL (CUI 10363240)
Cod CPV
33141640-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
7.200 RON
Valoare atribuită
7.200 RON
Data publicării
15.05.2020 00:00
Data finalizării
18.05.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

7.200 RON

din 7.200 RON estimat