Atribuită Cumpărare directă

Actiunea sistemica a erbicidului permite translocarea rapida in radacini, rizomi si stoloni, asigurand astfel distrugerea rapida si completa a buruienilor. Primele simptome vizibile care apar la buruieni sunt ofilirea frunzelor, urmata de ingalbenirea acestor. Substanta activa: 490 g/l glifosat acid. Formulare: concentrat solubil. Doza: 2-2,4 l/ha, volum de apa utilizat pe hectar este de 70-150 l/ha. - aplicare in conditii extreme de temperatura (5-35oC), - pulverizare uniforma pe suprafata foliara, - trecere mai rpida a glifosatului prin stomate inainte ca picatura sa se usuce,

Număr anunț
DA25583948
Autoritate contractantă
Serv.Public Directia Întretinerea, Repararea Patrimoniului Consiliului Local, Serv. Iluminat Public, Dezapezire Resita (CUI 15082947)
Furnizor / câștigător
PROSEMENTI SRL (CUI 25034130)
Cod CPV
24453000-4
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
7.050 RON
Valoare atribuită
7.050 RON
Data publicării
08.05.2020 00:00
Data finalizării
11.05.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

7.050 RON

din 7.050 RON estimat