Atribuită
Cumpărare directă
DETERGENT DEZINFECTANT 3 în 1 - 10L, CURĂȚĂ-DEZINFECTEAZĂ-DEZODORIZEAZA ERMICID-VIRUCID-BACTERICID-FUNGICID Autorizație nr. 26/06.04.2020 - Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare Medico-Militară ,,Cantacuzino'' HYDRO-CIDE (Quat) Ready-to-use este un detergent dezinfectant gata preparat cu apă demineralizată, destinat pentru curățare, dezinfectare și dezodorizare într-un singur pas. Substanța activă biocidă, Benzyl C12-16-alkyldimethyl, chloride (CAS 68424-85-1, EC 270-325-2), este notificată pentru Categoria principală 1-Dezinfectanți, TP 2, în conformitate cu European Biocidal Products Regulation (528/2012/EC). -Suprafețele curățate vor rămâne lucioase, fără dungi; - Nu necesită clătire decât în cazul suprafețelor care vin ulterior în contact cu mâncarea sau animale de companie; - Nu atacă suprafețele de plastic; - Nu decolorează suprafețele. ACȚIUNE BACTERICIDĂ-FUNGICIDĂ-VIRUCIDĂ: Acțiune bactericidă: Pseudomonas aeruginosa; Escherichia coli; Bacillus subtilis; Staphylococcus aureus; Pseudomonas fluorescents; Enterococcus faecalis; Corynebacterium sp. Acțiune fungicidă: Aspergillus niger; Trichophyton mentagrophytes; Penicilium brevicaule; Cladosporium herbarum S 1900; Trichoderma viride CBS; Alternaria tenuis S 1910; Fusarium solani CMI 314228; Geothricum candidum CMI 321760 Acțiune virucidă: Adenovirus Tip 5; Adenovirus Tip 7; Hepatita B Virus (HBV); Hepatita C Virus (HCV); Herpes Simplex ; Coronavirus uman; Norovirus; Rotavirus
- Număr anunț
- DA25589840
- Autoritate contractantă
- BIBLIOTECA JUDETEANA "V. VOICULESCU" BUZAU (CUI 8550646)
- Furnizor / câștigător
- EPRUBETA FARM SRL (CUI 11171693)
- Cod CPV
- 24311900-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 860 RON
- Valoare atribuită
- 860 RON
- Data publicării
- 11.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 11.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.