Atribuită
Cumpărare directă
Biocid destinat dezinfectiei igienice si chirurgicale a mainilor prin frecare. Detine Aviz Sanitar Nr. 2830BIO/01/12.24 Are indicatii de utilikzare in unitati sanitare. SCRUB NP este un preparat cu acţiune rapidă şi cu un efect persistent, conceput pentru dezinfecţia igienică şi chirurgicală a mâinilor în diverse domenii ale medicinei umane (inclusiv zone cu risc crescut infecţios); medicină veterinară – spitale, laboratoare, dezinfecţia mâinilor înainte de manipulare (prelevarea de mostre de sânge, injecţii, amplasarea cateterelor venoase, biopsii, canulaţii); îngrijirea pacienţilor la domiciliu; în locuri publice (aziluri, grădiniţe, creţe), în industria farmaceutică, cosmetică şi alimentară, pentru furnizarea, fabricarea şi comercializarea produselor alimentare. Pentru a preveni uscarea pielii, rezultată din folosirea frecventă a preparatelor pe bază de alcool, în SCRUB NP este adăugat un emolient special pentru piele ceea ce îl recomandă şi în cazurile de utilizare prelungită. Biocidul este gata de folosire. Ambalaj: Flacon de 750 ml
- Număr anunț
- DA25606654
- Autoritate contractantă
- Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "Dobrogea" al judetului Constanta (CUI 4300558)
- Furnizor / câștigător
- AL CARINA SRL (CUI 4621450)
- Cod CPV
- 33741300-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 11.600 RON
- Valoare atribuită
- 11.600 RON
- Data publicării
- 12.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 13.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.