Atribuită
Cumpărare directă
Indicatii: Cardioplegia în chirurgia cardiaca, protectia organelor (inima, rinichi, ficat) în timpul interventiilor chirurgicale care presupun inducerea ischemiei, prezervarea organelor transplantate (inima, rinichi, ficat, plamân, pancreas), împreuna cu segmente venoase sau arteriale. Protectie multi-organ. 1.000 ml de solutie contine: 0,8766 g clorura de sodiu (15,0 mmoli), 0,6710 g clorura de potasiu (9,0 mmoli), 0,8132 g clorura de magneziu x 6 H20 (4,0 mmoli), 27,9289 g histidina (180,0 mmoli), 3,7733 g clorhidrat de histidina monohidrat (18,0 mmoli), 0,4085 g triptofan (2,0 mmoli), 5,4651 g manitol (30,0 mmoli), 0,0022 g clorura de calciu x 2 H20 (0,015 mmoli), 0,1842 g 2-cetoglutarat de potasiu hidrogenat (1,0 mmoli), apa pentru preparate injectabile. Prezentare ambalaj: Pungi de 1000 ml. Dispozitiv medical. TVA 19% Fabricant: Dr. Franz Köhler Chemie GmbH Germania
- Număr anunț
- DA25580418
- Autoritate contractantă
- INSTITUTUL CLINIC FUNDENI (CUI 4204003)
- Furnizor / câștigător
- FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L. (CUI 3572074)
- Cod CPV
- 33692000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 6.960 RON
- Valoare atribuită
- 6.960 RON
- Data publicării
- 07.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 08.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.