Atribuită
Cumpărare directă
Crema pentru prepararea si largirea canalelor radiculare. Preparatul este destinat prepararii si curatarii chimice si mecanice a canalelor radiculare. Substanta activa: EDTA 15%, peroxid de uree 10%. Mod de utilizare: Se deschide cavitatea si se indeparteaza continutul in scopul pregatirii accesului la canale. Se spala cavitatea cu hipoclorit de sodiu. Se indeparteaza pulpa inflamata din canalul radicular. Se aplica Endo Prep crema in canal. Se pregateste mecanic canalul in timp ce se clateste cu hipoclorit de sodiu (CHLORAXID) Cand procesul de preparare a canalului este finalizat, se spala cu hipoclorit de sodiu pana cand bulele de aer dispar. Proprietati: Preparatul are o consistenta cremoasa si densa, iar dupa aplicarea in canal devine fluid si poate ajunge cu usurinta in toate fisurile canalului. Contine surfactanti care fac mai usoara introducerea instrumentelor in canalul radicular si reduce riscul de rupere a acestora in canal. Mod de prezentare: 1 buc seringa Endo Prep crema / 10ml. + aplicatoare. TINE LOC DE COMANDA
- Număr anunț
- DA25667230
- Autoritate contractantă
- Spitalul de Pediatrie Pitesti (CUI 4318075)
- Furnizor / câștigător
- TEHNODENT POKA SRL (CUI 1813923)
- Cod CPV
- 33141810-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 189,09 RON
- Valoare atribuită
- 189,09 RON
- Data publicării
- 21.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 22.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.