Atribuită
Cumpărare directă
Igienizant gel tegumente de pentru maini 70 % alcool MOD AMBALARE BIDON 5 L I BLUE GEL cu aviz MS COD INTERN: 70814925 Este un produs cosmetic, destinat igienizării mâinilor. Concentrație alcoolica: 70% (m/m). PROPRIETATI: Preparatul a fost formulat cu un emolient eficient, conferind o vâscozitate mai mare şi un timp de contact prelungit între preparat şi piele, şi în consecinţă o mai bună performanţă. Induce efectul de hidratare datorită conținutului mare de glicerină. DOZARE SI MOD DE UTILIZARE: Se utilizează ca atare, nediluat. Se aplică 2 – 3 picături și se masează mâinile până la absorbția completă. Nu necesită clătire. Nu usucă mâinile. Pentru dozatoare. Bidon 5000 ml CARACTERISTICI TEHNICE: Aspect: lichid ușor vâscos, omogen Culoare: conform compoziției; bleu Valoare pH (ca atare): 6 - 8 Densitate, g/cmc: 0.85 ± 0.05 Miros: specific compoziției, alcool mentolat In avizul temporar, continutul de alcool inscris este de 63%, dar acest lucru se refera doar la cantitatea de etanol, insa conform retetei si fisei cu date de securitate (atasata), produsul mai contine si 7% Propan-2-ol, ceea ce inseamna ca avem un continut total de acooli in proportie de 70%. atasat se regaseste fisa cu date de securitate si la solicitare putem transmite si avizul de la ministerul sanatatii Acest produs este un produs cosmetic nu necesita sa fie avizat de Ministerul Sanatatii este IGIENIZANT MAINI nu DEZINFECTANT , are aceiasi compozitie ca si dezinfectantul dar nu este avizat de catre MINISTER
- Număr anunț
- DA25658936
- Autoritate contractantă
- LICEUL TEORETIC MIHAIL SADOVEANU (CUI 4266294)
- Furnizor / câștigător
- DNS BIROTICA SRL (CUI 16310679)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 5.460 RON
- Valoare atribuită
- 5.460 RON
- Data publicării
- 20.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 21.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.