Atribuită
Cumpărare directă
Achizitionarea de servicii de transmisie de date constand in conexiune securizata de tip VPN, necesare la protocolul-cadru de cooperare privind schimbul de informatii nr.3302 din 12.03.2018, in cadrul primariei Comuna Grumazesti, jud Neamt prin achizitionarea unor servicii de transmisie de date, urmare a implementarii Ordinului nr. 1069/1578/114 din 28.07.2016 emis de Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice, Ministerul Finantelor Publice si Ministerul Afacerilor Interne unde s-a stabilit obligativitatea incheierii de protocoale de cooperare privind schimbul de informatii intre unitati administrativ teritoriale (UAT) si Directia de Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a vehiculelor ( DRPCIV), conform aprobarii de H.C.L. Grumazesti, judetul Neamt cu nr. 107 din 08.05.2020. Caracteristici conform referat de necesitate: prelungirea de servicii de transmisie de date constand in de conexiune securizata tip VNP punct la punct conforma cu specificatiile informarii GDPR: tip layer 2, latime banda 2 MBPS, banda garantata 100%, disponibilitate 99,9%, latenta pachetelor/1000 pachete<30 ms, procent de pachete pierdute <1% ; perioada contractuala - minim 2 ani (24 luni).
- Număr anunț
- DA25661595
- Autoritate contractantă
- COMUNA GRUMAZESTI (CONSILIUL LOCAL GRUMAZESTI) (CUI 2614198)
- Furnizor / câștigător
- ORANGE ROMANIA COMMUNICATIONS S.A. (CUI 427320)
- Cod CPV
- 72318000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 11.578,08 RON
- Valoare atribuită
- 11.578,08 RON
- Data publicării
- 21.05.2020 00:00
- Data finalizării
- 21.05.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.