Atribuită
Cumpărare directă
Specialistul în protecția datelor oferă asistență continuă responsabilului cu protecția datelor intern, numit prin decizie a managementului de vârf, constând în informări punctuale și generale cu privire la noile reglementări ce ar putea impacta prelucrările de date realizate de operator. Serviciul de consultață oferit include și asistență pe parcursul procesului de implementare a măsurilor tehnice și organizatorice ezultate din auditarea fluxului de date a operatorului. Pentru îndeplinirea rolului consultativ asumat, responsabilul cu protecția datelor va fi angajat într-un proces de permanență comunicare cu noi, astfel încât consultanța oferită să poată fi oportună și în timp util. Frecvența activităților: lunară Scopul efectuării auditului preliminar este obținerea datelor de intrare în analiza factorilor de risc pe care prelucrările de date cu caracter personal îi comportă, clasificarea acestor riscuri și identificarea măsurilor tehnice și organizatorice adecvate pentru ca prelucrările de date cu caracter personal să fie conforme. Totodată, auditul preliminar relevă scopurile prelucrărilor de date și temeiurile prelucrărilor, pe fiecare tip de prelucrare în parte, astfel încât informarea persoanei vizate să poată fi făcută corect. Pentru acuratețea identificării și interpretării corecte a prelucrărilor de date pe parcursul auditului inițial, specialistul în protecția datelor efectuează o scanare amănunțită a întregii organizații online și offline, inclusiv la nivel de part
- Număr anunț
- DA25768104
- Autoritate contractantă
- LABORATOR DE CONTROL DOPING (CUI 36413717)
- Furnizor / câștigător
- PROACTIV CONS S.R.L. (CUI 38130032)
- Cod CPV
- 79400000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 15.600 RON
- Valoare atribuită
- 15.600 RON
- Data publicării
- 10.06.2020 00:00
- Data finalizării
- 11.06.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.