Atribuită
Cumpărare directă
consumabile instalatie recirculare apa conform cerinte caiet sarcini CS-DT-49/05.03.2020 si oferta ROCHEM din data de 27.05.2020, astfel: nalco wt 1007 50 kg -47.49 lei/kg, nalco wt735 - 75kg-52.84 lei/kg, nalco wt407 -75 kg-56.16 lei/kg, nalco perma treat pc-191t-175kg-31.7 lei/kg. Receptia se va face la sediul F.C.N. din Mioveni in termen de max. 5 zile de la livrare in baza documentelor insotitoare. Dacă prod. ce fac obiectul comenzii nu corespund cerintelor, achiz. are dreptul de a-le respinge, iar furnizorul are obligaţia, fără a modifica preţul comenzii sa înlocuiasca produsele refuzate, sau de a face toate modificările necesare pentru ca prod. să corespundă specificaţiilor tehnice intr-o perioada agreata de ambele parti, care sub nici o forma nu va depasi termenul initial de livrare. Prezenta cumparare directa reprezinta comanda ferma din momentul acceptarii partilor. În cazul în care, din vina sa exclusiva, furnizorul nu reuseste sa-si îndeplineasca obligatiile asumate, atunci achizitorul are dreptul de a deduce din pretul comenzii, ca penalitati, o suma echivalenta de 0,2 % pe zi calculata din valoarea neexecutata a comenzii, pana la indeplinirea efectiva a obligatiilor. În cazul în care achizitorul nu îsi onoreaza obligatiile în termenul convenit, furnizorul, are dreptul sa solicite achizitorului plata unor penalitati intr-o cota procentuala de 0,2 % din valoarea sumei datorate, calculata pentru fiecare zi de întârziere pana la îndeplinirea efectiva a obligatiilor
- Număr anunț
- DA25764894
- Autoritate contractantă
- Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A. (CUI 10874881)
- Furnizor / câștigător
- ROCHEM S.R.L. (CUI 14864724)
- Cod CPV
- 24962000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 16.097 RON
- Valoare atribuită
- 16.097 RON
- Data publicării
- 10.06.2020 00:00
- Data finalizării
- 10.06.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.