Atribuită
Cumpărare directă
2 cutii (50 fiole A si 50 fiole B) Ambalare: 50 fiole/cutie Indicatorul biologic este compus din doua tuburi, A ?i B. Tubul A con?ine popula?ie de Bacillus atrophaeus spori îmbibata într-o banda de hârtie atasata la capac. Auxiliar tubul de plastic B protejeaza fiola de sticla care con?ine mediul de cultura de culoare albastra. IMPORTANT: Se sterilizeaza doar la caldura uscata (etuva/pupinel). ATEN?IE! Nu steriliza?i tub B, care con?ine mediul de cultura de culoare albastra Descriere produs Indicatorul biologic este proiectat pentru monitorizarea procesele de sterilizare cu caldura uscata la 160, 180 ° C. Daca procesul de sterilizare nu a avut succes, presa indicatoare (mediul de cultura albastru) se va schimba de la albastru la galben dupa incubare la temperatura de 37 ± 2 ° C, indicând astfel prezen?a sporilor vii de Bacillus atrophaeus. Daca procesul de sterilizare a fost de succes culoarea indicatorul va ramâne albastru dupa incubare. Citirea finala trebuie facuta dupa 48 de ore de incubare la temperatura de 37 ± 2 ° C. PRET AFISAT / FIOLA Cantitate Minima: 1 cutie (50 fiole A si B) Ambalare: 50 fiole/cutie Declaratie conformitate,certificat calitate lot, data fabricatiei si data expirarii, termen de valabilitate : 2 ani de la data fabricarii, ISO
- Număr anunț
- DA25798350
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA A JUDETULUI HUNEDOARA (CUI 4374415)
- Furnizor / câștigător
- ZETMAN KRAFT SRL (CUI 33028695)
- Cod CPV
- 38341500-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.490 RON
- Valoare atribuită
- 1.490 RON
- Data publicării
- 16.06.2020 00:00
- Data finalizării
- 17.06.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.