Atribuită Cumpărare directă

Piese conf. CS-DT-41/25.02.2020, ed. 1, of. tehn. nr.1/26.03.2020, inreg. la FCN cu nr.4016/31.03.2020 si of. fin. nr. 2/15.06.2020, inreg. la FCN cu nr.5369/16.06.2020. Receptia se va face la FCN in 5 zile de la livrare in baza doc. insotitoare, conf. proced. interne. Daca produsele ce fac obiectul comenzii nu corespund cerintelor, achizitorul ,are dreptul de le respinge, iar furnizorul are obligatia, fara a modifica pretul comenzii sa inlocuiasca produsele refuzate, sau de a face toate modificarile necesare pentru ca produsele sa corespunda specificatiilor tehn. intr-o perioada agreata de ambele parti, care sub nici o forma nu va depasi termenul initial de livrare. În cazul în care, din vina sa exclusivă, furnizorul nu reuşeşte să-şi îndeplinească obligaţiile asumate, acesta are obligatia sa notifice achizitorul cu minim 5 zile inainte precizand motivele care au condus la nerespectarea acestor termene. Neacceptarea de catre achizitor a prelungirii termener de livrare/prestare da dreptul acestuia de a deduce din pretul comenzii, ca penalitati, o suma echivalenta de 0,2% pe zi calculata din valoarea neexecutata a comenzii , pana la indeplinirea efectiva a obligatiilor. În cazul în care achizitorul nu îsi onoreaza obligatiile în termenul convenit, furnizorul, are dreptul sa solicite achizitorului plata unor penalitati intr-o cota procentuala de 0,2% din valoarea sumei datorate, calculata pentru fiecare zi de intarziere pana la îndeplinirea efectiva a obligatiei de plata.

Număr anunț
DA25850586
Autoritate contractantă
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A. (CUI 10874881)
Furnizor / câștigător
EURO BUSINES SRL (CUI 14285625)
Cod CPV
42635000-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
3.070,08 RON
Valoare atribuită
3.070,08 RON
Data publicării
24.06.2020 00:00
Data finalizării
25.06.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

3.070,08 RON

din 3.070,08 RON estimat