Atribuită
Cumpărare directă
Este un produs utilizat pentru controlul eficacitatii sterilizarii cu abur. Fiecare fiola contine in interior spori de bacterii (Geobacillus Stearothermophilus), impregnati pe un suport de hartie. In aceeasi fiola exista si un tub de sticla care contine un mediu de cultura si un colorator care arata cresterea bacteriilor. Dupa sterilizare tubul de sticla din interior se sparge si se pune la incubat. Modificarea culorii dupa incubare arata ca procesul nu a fost steril. Produsul are marca CE Indicatorul biologic este destinat monitorizarii proceselor de sterilizare cu oxid de etilena. Este compus dintr-un suport de hârtie îmbibat cu o populatie standardizata de spori de Bacilus Atrophaeus, o fiola de sticla ce contine un mediu de cultura cu indicator de pH, un capac de plastic cu filtru si un pliu de plastic. Indicatorul biologic con?ine un indicator chimic de proces pe eticheta ce îsi va schimba culoarea de la maro-roscat, la verde dupa expunerea la procesul de sterilizare cu oxid de etilena. Mediul de cultura se va schimba de la verde la galben daca sunt prezenti spori viabili si daca s-au îndeplinit conditiile de incubare. Pentru a testa eficacitatea sterilizarii cu oxid de etilena spargeti fiola de sticla (conform instructiunilor de utilizare) si asigurati-va ca mediul de cultura umezeste complet banda cu spori. Incubati fiolele la 37 ± 2°C (99 ± 3°F), împreuna cu indicatorii procesati, timp de pâna la 48 de ore. mai putin
- Număr anunț
- DA25858421
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Urgenta Bagdasar-Arseni (CUI 4943871)
- Furnizor / câștigător
- NICONSULTING TECHNICS SRL (CUI 18448164)
- Cod CPV
- 33198200-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.200 RON
- Valoare atribuită
- 4.200 RON
- Data publicării
- 25.06.2020 00:00
- Data finalizării
- 26.06.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.