Atribuită
Cumpărare directă
DESCRIERE: Serviciile oferite vizeaza elaborarea a 2 documente strategice pentru perioada 2021 – 2027, necesare autorităţilor publice locale pentru dezvoltarea comunităţilor, inclusiv prin accesarea de fonduri europene, respectiv pachetul va conţine: 1. Strategia de dezvoltare locală pentru perioada 2021-2027 2. Strategia privind accelerarea dezvoltării serviciilor comunitare de utilităţi publice pentru perioada 2021-2027. Etapele aferente serviciilor oferite: 1) Colectarea datelor pentru analiza situaţiei existente 2) Analiza documentelor programatice 3) Prelucrarea datelor 4) Elaborarea designului strategiei 5) Realizarea analizei SWOT – pe fiecare domeniu de activitate vor fi identificate punctele tari, slabe, ameninţările şi oportunităţile 6) Corelarea datelor de la nivel local cu cele la nivel naţional, regional şi judeţean – încadrarea priorităţilor locale cu cele naţionale pentru a putea accesa fonduri europene; - descierea programelor de finanţare 7) Identificarea nevoilor şi a problemelor – consultarea publică 8) Trasarea direcţiilor strategice de dezvoltare 9) Realizarea portofoliului de proiecte în funcţie de nevoi şi priorităţi 10) Imprimarea şi predarea documentului final autorităţii contractante, pentru comuna Sapata, judetul Arges.
- Număr anunț
- DA25840134
- Autoritate contractantă
- COMUNA SAPATA (primaria comunei sapata) (CUI 5050565)
- Furnizor / câștigător
- ASOCIAȚIA I.D.L. -INIȚIATIVĂ ÎN DEZVOLTARE LOCALĂ (CUI 41648124)
- Cod CPV
- 73220000-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 43.000 RON
- Valoare atribuită
- 43.000 RON
- Data publicării
- 23.06.2020 00:00
- Data finalizării
- 24.06.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.